Print

Jaunumi

 

25-09-2012 - Iespējas papildināt zināšanas 5 dienu ģeotermijas kursos Strasbūrā

 

Vakar, 24.septembrī Eiropas Ģeotermālās Enerģijas Padomes (EGEC) mājas lapā ir izziņota pieteikšanās uz starptautiskā projekta GEOELEC ietvaros organizētajiem 5 dienu apmācību kursiem ģeotermijā. Kursi notiks laikā no 2012.g. 5.novembra līdz 9. novembrim Strasbūrā (Francija).

Dalībnieku skaits ir ierobežots – 45. Dalībniekiem ir jābūt priekšzināšanām ģeotermijā. Kursi ir bezmaksas, bet tas neattiecas uz ceļa un uzturēšanās izdevumiem. Kursu dienaskārtībā ir paredzētas tādas tēmas kā Tirgus aspekti, Likumdošanas, apkārtējās vides un finansiālie aspekti, Ģeotermālā izpēte, Padziļinātās ģeotermālās sistēmas (EGS), Urbšana, Tvaika un binārās sistēmas koģenerācijai, Termoelektrostaciju darbināšana, energoapgāde un tīkla integrācija,  Soultz ĢTEC apmeklējums. Kursu pasniedzēju vidū daudzi vadoši zinātnieki un praktiķi no Īslandes, Francijas,  Vācijas.

Pilna kursu programma un reģistrācija ir atrodama Eiropas Ģeotermālās Enerģijas Padomes (EGEC) mājas lapā. Tur jaunumos ir arī EGEC septembra mēnešraksts (elektroniskais vēstnesis) un starptautiskā projekta ThermOMap elektroniskais vēstnesis, kurā atrodams tuvāko ģeotermijas starptautisko pasākumu kalendārs, kas cita starpā vēsta, ka 2013.g. 3.jūnijā Pizā (Itālija) sāksies Eiropas ģeotermijas kongress.