Print

Jaunumi

 

13-08-2014 - Atskats uz REA diskusiju semināru par siltumsūkņu izmantošanu ēku energoapgādē

 

Rīgas enerģētikas aģentūras Energoefektivitātes informācijas centrs turpina energoefektivitātes lietpratēju diskusiju ciklu. Piektdien, 2014.gada 8.augustā sadarbībā ar Latvijas nacionālo ģeotermālo asociāciju (LNGA) notika diskusija: „Siltumsūkņu izmantošana ēku energoapgādē”.

Par  siltumsūkņu ar vertikālām termozondēm ieviešanas pieredzi un monitoringa rezultātiem Rīgas pirmsskolas izglītības iestāžu Nr.141 un Nr.108 siltumapgādē pastāstīja Juris Golunovs no Rīgas enerģētikas aģentūras.

Trīs autoru (Dmitrijs Lackis, Edijs Vesperis, Aivars Cers) sagatavoto pārskatu „Upju ūdens siltuma potenciāla izmantošana centralizētajā siltuma un aukstuma apgādē” prezentēja Edijs Vesperis no AS „Latvenergo”. Projektētājs Uldis Jansons pastāstīja gan par siltumsūkņu izbūves projektēšanas ēku siltuma un aukstuma apgādē pamatprincipiem, gan arī kliedēja mītus par siltumsūkņu termozondēm nepieciešamo dziļurbumu izveides it kā neizbēgamo sadārdzinājumu dziļumos zem 60 metriem – vajagot izvēlēties atbilstošas urbšanas iekārtas.

Pieredzē - par praktiski īstenota daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas renovācijas projekta ar siltumsūkņu uzstādīšanu ar vertikālajām termozondēm ierīkošanu dalījās Dr.sc.ing. Dzintars Jaunzems, SIA “RENESCO” projektu vadītājs.

Notekūdeņu siltuma izmantošanas priekšrocības ēku energoefektīvai energoapgādei  tika uzsvērtas Ulda Strauta, SIA "Menerga Baltic" projektu vadītāja prezentācijā.

Energoauditors Vilis Krūmiņš informēja klātesošos par interneta tīmeklī atrodamo ēku ar siltumsūkņiem datu bāzi, kurā ir apkopoti faktiski sistēmu veiktspējas koeficienti kopš ekspluatācijas uzsākšanas.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka visefektīvākās siltumsūkņu sistēmas ēku energoapgādē ir tās, kurās tiek pielietots kombinētais siltumapgādes un dzesēšanas princips.

Semināra prezentācijas skatīt šeit.